Betonnen stootbanden vindt u overal in het straatbeeld terug. Ze worden veel gebruikt op parkeerterreinen- en voor garages. Ze zijn herkenbaar aan de halfronde, ovalen bovenzijde. Daaraan danken ze ook hun naam.
De vorm is namelijk erg vergelijkbaar met de rug van een big. Het ontwerp is niet voor niets zo gemaakt. Wanneer je met een auto tegen een betonnen biggenrug aanrijdt tijdens het parkeren, voorkomt de rug dat je te ver doorrijdt. De wielen worden namelijk geblokkeerd. Maar door de halfronde bovenzijde raakt het voertuig aan de onderzijde niet beschadigd.
Daarmee zijn betonnen biggenruggen onmisbare items op die plekken waar veelvuldig wordt geparkeerd. Wanneer ze op een bewuste manier worden geplaatst wordt een parkeerterrein tevens overzichtelijk ingericht. Zo kunnen auto’s tegenover en naast elkaar staan zonder dat ze elkaar raken.
Biggenruggen langs de weg of waterkant
Biggenruggen vormen ook obstakels als ze tussen een weg en een naastgelegen fietspad worden geplaatst. Zo zitten de diverse verkeersdeelnemers elkaar niet in de weg en ontstaat er een duidelijke situatie.
Bij scholen en instellingen wordt voorkomen dat men direct de weg op kan lopen. En wanneer er een betonnen biggenrug voor een nooduitgang wordt geplaatst weet je dat je daar niet kunt parkeren.
Biggenruggen van beton zijn in diverse uitvoeringen verkrijgbaar. Met twee ronde zijden, een ronde en rechte zijde of twee rechte zijden. Zo kunnen ze ook makkelijk aaneengeschakeld geplaatst worden. Je vind ze ook vaak terug bij waterkanten. Zo wordt voorkomen dat een voertuig te ver doorrijdt en daardoor in het water terecht komt.
Weersbestendig
Het beton waaruit biggenruggen worden vervaardigd is oersterk en bestand tegen alle weersinvloeden. Dat betekent dat ze een zeer lange levensduur hebben en onderhoudsarm zijn. Het duurzame materiaal beton zal niet scheuren, barsten of krimpen. En je kunt ze combineren met andere elementen als een molgoot.
Betonnen biggenruggen zijn in diverse kleuren te koop. In standaard beton grijs, maar ook in opvallend wit of geel. Op plekken waar ze extra moeten opvallen worden vaak witte of gele geplaatst. Zo worden er struikelpartijen voorkomen en lichten ze extra op in het schijnsel van de koplampen. Met speciale lijm kunnen betonnen biggenruggen makkelijk op iedere ondergrond zoals asfalt, beton of straatwerk geplakt worden.